Opieka nad osobami starszymi – praktyczne wskazówki

Czasem może zdarzyć się tak, że nasi starsi rodzice lub dziadkowie będą potrzebowali naszej opieki. O czym wówczas pamiętać? W przypadku opieki nad członkiem rodziny mamy do czynienia z dużym ładunkiem emocjonalnym. Trzeba zachować więc dużą cierpliwość i szacunek. Osoba starsza nie powinna się czuć, jakby była niezdolna do samodzielności, a wręcz przeciwnie – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, dajmy jej wolną rękę. 

Opieka nad osobami starszymi wymaga również dobrego zorganizowania dnia, ponieważ „nuda zabija”. Postarajmy się więc o dobry plan, który nada codzienności pewien stały rytm. Zadbajmy też o rozrywkę – wspólne spacery, wspólne oglądanie filmów czy seriali, a także partia szachów – wszystko przyniesie mnóstwo korzyści zarówno dla naszych seniorów, jak i dla nas samych. Na koniec wreszcie – dieta. Pamiętajmy, że żołądek osoby starszej nie jest tym samym, co żołądek osoby młodej. Należy zadbać więc o dietę pełną minerałów, białka i potasu. Natomiast unikać należy potraw ciężkostrawnych.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących zachowań i postępowania dzieci. Mam nadzieję, że artykuły jakie tutaj zamieszczam przypadną Ci do gustu. Zapraszam do czytania!