Mamo, jesteś zmęczona? Wózek spacerowy dla dziecka pomoże czy nie?

Kiedy dziecko wyrasta z tzw. gondoli, czyli głębokiego wózka przeznaczonego dla niemowląt od urodzenia, rodzice kupują wózek spacerowy. Jest on przeznaczony dla maluchów, które już siedzą i z tej pozycji mogą oglądać świat. Dobrze, by posiadał on taką funkcję, że jesteśmy w stanie posadzić w nim dziecko tyłem i przodem do kierunku jazdy. Na początku, niemowlak potrzebuje widzieć mamę lub tatę, kiedy wybiera się na spacery. Z czasem, coraz bardziej interesuje go otaczający świat i to czas, by wózek spacerowy dla dziecka został ustawiony tak, by mogło ono siedzieć przodem do kierunku jazdy i podziwiać otoczenie, w którym tak wiele się dzieje.

Czy taki wózek odciąża zmęczoną mamę na spacerach? I tak, i nie. Gdy dziecko lubi jeździć w wózku, spacer to chwila wytchnienia od noszenia na rączkach. Jednak bywają dzieci, zwłaszcza kiedy dopiero co nauczyły się chodzić, że siedzenie w wózku jest dla nich nudne, gdy świat na nich czeka. Wówczas spacer z dzieckiem, które wyrywa się z wózka jest tylko horrorem.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących zachowań i postępowania dzieci. Mam nadzieję, że artykuły jakie tutaj zamieszczam przypadną Ci do gustu. Zapraszam do czytania!